Подходящо за
•
Земеделски производители - лозари
•
Производители на вино
•
Агрономи и агро-консултанти
•
Изследователи с интерес към концепцията, принципите и ползите от използване на дигитални технологии в лозарството
•
Студенти
Какво ще научите?
•
Придобиване на теоретични и практически умения, приложими в практиката
Програма
Изисквания
Основни познания в сферата на лозаро-винарските дейности.
Описание на обучението
Заповядайте в нашата опитна база, за да научите повече за лозарските мероприятия, които е необходимо да бъдат проведени при винените и десертните лозови насаждения през първа фаза на вегетационния период. Вижте на живо практическото приложение на технологиите и ползата от тяхното използване!
Обучители
Доц. д-р Боян Сталев
Преподавател и учен в Аграрен университет- Пловдив
Експертиза: В областта на Конвенционалното и Биологично лозарство. Изработване на Фенологични програми и определяне на междуфазовите периоди. Установяване на обективни симптоми при обикновена и брашнеста мана при лозата. Определяне на моментите на технологична зрелост при гроздобер.
Консултант в следните области: Лозарство при проектиране и въвеждане в плододаване на лозови насаждения. Организиране и обучаване на персонал за грижи при експлоатация на лозята. Контрол при отглеждането, беритбата, сортирането и опаковане на десертно грозде съобразено с GLOBALGAP – Стандартът, който добавя стойност към добрите селскостопански практики и дава увереност на производителя.
Професионален опит- 18 г. в областта на лозарството
Намерете ни на картата
Отзиви
Подходящи за вас обучения
Този документ е създаден с финансовата подкрепа на програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие и на Програма „Цифрова Европа“. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от Конкретния бенефициент на безвъзмездната финансова помощ по приоритет 1 „Устойчиво развитие на българската научно-изследователска и иновационна екосистема“, Приоритетно направление 4 „Синергия с програми „Хоризонт Европа“ и „Цифрова Европа“ на програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“ 2021-2027 - Институт за агростратегии и иновации, координатор и конкретен бенефициент за АгроХъб.БГ и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз.